Strona główna Blog Odmienione meble Komoda podróżnicza

BLOG

Komoda podróżnicza

Takie wyzwania i projekty lubimy! Nasza klientka, Monika, powiedziała nam co lubi w życiu i we wnętrzach, po czym poprosiła nas o 3 pomysły na komodę IKEA.  Naszym zdaniem to fajne w każdej dziedzinie życia, gdy ktoś mówi czego chce, jednocześnie obdarzając sporą dozą zaufania :-) 

 

Oto propozycje jakie Marta naszkicowała dla Moniki.

 

Przeszedł ten pierwszy, z czego niesamowicie się cieszymy. Mimo, że najbardziej pracochłonny w wykonaniu, to jednak naszym zdaniem z najwiekszą ilością charakteru i indywidualnej duszy.  Stoi w pokoju osoby, która uwielbia podróże :-)

 

Dwie kluczowe techniki zastosowane tutaj to transfer, którego uczymy Was na warsztatach "5 najpopularniejszych technik" oraz przenikanie kolorów, którego w tej chwili uczymy na indywidualnie aranżowanych warsztatach.  Spróbujemy wytłumaczyć je pokrótce tutaj:

 

- transfer to taki można powiedzieć "odwrócony decoupage" - gdzie wydruk laserowy nakleja się na mebelek, a potem cierpliwie zdejmuje warstwy papieru mocząc go.  Tutorial z tej techniki znajdziecie na naszej stronie w tym oto wpisie.

 

- na przenikanie kolorów jest kilka sposobów, ale generalnie polega on na nakładaniu różnych kolorów na mebelek a następnie "blendowanie", miksowanie i rozcieranie ich ze sobą, tak aby zatrzeć pomiędzy nimi granice, ale też łącząc dwa kolory ze sobą uzyskać na granicy tych dwóch...trzeci :-) Trudno to wytłumaczyć - najłatwiej po prostu zademonstrować na żywo, ech.

 

W każdym razie, trochę Marta miała z tym projektem zabawy :-) Tym bardziej, że na koniec jeszcze trzeba było dorysować odręcznie na prawie każdej krawędzi mebla obwódkę z mieszanki kolorów Aubusson Blue i Duck Egg Blue :-)

 

 

 

Ale efekt końcowy był warty tej pracy! Aż trudno uwierzyć, że to BYŁA komoda IKEA jakich wiele...

 

 

 

I na koniec autorka dzieła, Marta, odpoczywająca po skończonej pracy (i zasłaniająca strategicznie sobą i fotelem brakujące gałki, które zostały u pani Moniki w domu.... :D). 

 

 

 

Doceń i poleć nas: