BLOG

Drzwi Op-Art

Sztuka op-art we wnętrzach daje spektakularny efekt. Pełni funkcję ozdobną, wspaniale ożywia przestrzeń i nadaje jej charakteru. Dodatkowo potrafi powiększyć optycznie przestrzeń, gdy ta jest mała i ciasna.

 

Nasze zaplecze to wąski i długi korytarzyk. Aby go troszkę “powiększyć”, drzwi po prawej stronie pomalowałyśmy na jasno-żółty. Natomiast na drzwiach do toalety powstał właśnie op-art. Stanowi on przedłużenie korytarza, dzięki temu jest mniej klaustrofobiczny :) Malowanie tych drzwi było czasochłonne, wymagało ode mnie precyzji, ale zdecydowanie było warto!

 

Idea stworzenia takiego wzoru dającego głębie polega na zrozumieniu zasad rysowania perspektywy. To między innymi o niej uczę Was podczas cyklu spotkań o kolorze  w projektowaniu mebli i wnętrz, na który serdecznie Was zapraszam. Start już w lutym: http://patynowy.pl/warsztaty,cykl-spotkan-o-kolorze-cz-1,140.html

 

Dodatkowo przygotowałam dla Was tablicę inspiracji na Pintereście, abyście mogli zobaczyć jak inni zaadaptowali sztukę op-art do własnych wnętrz. Miłego oglądania!

 

Ściskam gorąco,
Marta!

 

 

 

 

Doceń i poleć nas: